“Proje Fuarı ve Yarışması 2018” gerçekleştirildi


“Proje Fuarı ve Yarışması 2018” gerçekleştirildi

Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Sanayi Odası (ESO) iş birliği ile bu yıl 11’incisi düzenlenen “Proje Fuarı ve Yarışması 2018” 8 Mayıs Salı günü Eskişehir Sanayi Odası Fuaye Alanı'nda gerçekleştirildi. Etkinliğe Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan’ın yanı sıra, Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.

“Bu tür fuarların öğrencilerimiz açısından motive edici olduğunu düşünüyorum”

“Proje Fuarı ve Yarışması her yıl olduğu gibi bu yıl da coşkuyla gerçekleşecek.” diyerek açılış konuşmasına başlayan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan şunları söyledi: “Anadolu Üniversitesi olarak sadece sözde değil, uygulamalarımızla da üniversite-sektör iş birliğine her zaman önem vermeye çalıştık. Dolayısıyla bu iş birliğimizden dolayı sanayi odamıza teşekkür ediyorum. Üniversitemizde yapılan araştırmaları ve bunların sonuçlarını sanayicilerimiz, iş adamlarımız ve bu bilgiye ihtiyaç duyanlarla buluşturabildiğimiz oranda ülkemiz daha büyük gelişmelere yelken açacaktır. Özellikle bu tür fuarların öğrencilerimiz açısından motive edici olduğunu düşünüyorum ve önümüzdeki günlerde daha büyük şeyler başaracağımıza inanıyorum. Sonuç olarak fuara katılan ve büyük emek veren öğrencilerimize, danışman hocalarımıza, ev sahipliğinden dolayı sanayi odamıza teşekkür ediyorum." 

“Küreselleşen dünyaya ayak uydurmak için çaba sarf ediyoruz”

Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Kaytakoğlu, “Küreselleşen dünyaya ayak uydurmak için çaba sarf ediyoruz. Böylece bu yıl düzenlediğimiz etkinliğe, 180 proje ile 370 öğrencimiz katıldı. Çalışmalarımızla mühendislik fakültesi olarak Türkiye'de 19’uncu, dünyada ise 953’üncü sırada yer aldık. Hedefimiz önümüzdeki çalışmalarla da fakültemizi en iyi yerlere getirmek. Dolayısıyla gerçekleştirmek istediğimiz hedefe ulaşmada Proje Fuarı ve Yarışması etkinliğinin devamlılığı, başarısı bizler için çok önemli.” şeklinde konuştu.

“Üniversite-sanayi iş birliğini gelecek yıllarda da sürdürmek istiyoruz”

Her yıl Proje Fuarına katılımın artış gösterdiğini ve bundan memnuniyet duyduklarını ifade eden Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Recep Taşel ise üniversite-sanayi iş birliğini gelecek yıllarda da sürdürmek istediklerini, tüm projelere açık olduklarını ve yetişmiş, eğitimli insanlara ihtiyaç duyduklarını vurguladı.

Açılış konuşmalarının ardından Prof. Dr. Naci Gündoğan, Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin hazırladıkları proje stantlarını ziyaret etti. Etkinliğin sonunda ise, projeleri başarılı görülen öğrenciler için ödül töreni yapıldı. Dereceye giren öğrenciler ve bölümleri ise şu şekilde:

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü: Belemir Çilingir,  Devlet Amanov, Anton Olkhovskiy Gözde Arslan, Munter Ali Al-Absi, Aida Pandur, Mikail Kaan Kulak, Eda Güvenç, Yiğit Mustafa Güney

Çevre Mühendisliği Bölümü: Bengü Ceren Kurtalan, Koray Yağcı, Umut Geyik, Bilgesu Ulusoy

Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü: Yusuf Aksoy, Okan Düzyel, Mehmet Bulur, Nuri Özbeyi Ömer Cihan Ekiner, Nevzat Elmas, Oğuzhan Emre Ardıç, Muhammet Doğan, Aziz Taşkıran, Tugay Karapınar 

Endüstri  Mühendisliği Bölümü: Yüksel Siloğlu, Şeyda Çıraklı, Kamile Öner, Tufan Ezici, Osman Demirel, Kaan Eker, İsmail Muhammet Sarıkulak 

İnşaat  Mühendisliği Bölümü: Onur Uzun, Selahattin Attepe, Furkan Aydın, Pınar Cansu Yalın

Kimya  Mühendisliği Bölümü: Ataoğul Mert Tekel, Enes Duman, Ebru Doğan,  Gizem Ergin Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü: Tuğçe Önal, Dilan Yıldız, Yiğit Akbaş.

 

FOTOĞRAF GALERİSİ

  •